BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Działalność klubu

Klub 10 Opolskiej Brygady Logistycznej

Adres: ul. Domańskiego 84, 45-820 Opole

Tel./fax: 261 62 54 15

klub10blog@wp.pl

 

 

Klub czynny codziennie w godzinach 7.30 – 20.00

 

Pracownicy Klubu 10 BLog

 

Kierownik klubu - Józef Kwiecień tel. 261 62 53 07

 

Starszy Bibliotekarz - Helena Bajorek tel. 261 62 60 27

 

Psycholog - Ewa Binkowska, spotkania po wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 261 62 55 19

 

Instruktorzy:

 

Starszy Instruktor - Danuta Szołomicka tel. 261 62 54 15

 

Starszy Instruktor - Magdalena Kolman tel. 261 62 54 15

 


Starszy Instruktor - Zofia Kubiak tel. 261 62 54 15

 

Instruktor - Klaudia Gierczak tel. 261 62 54 07

 

Samodzielny Instruktor - Kierownik Centrum Pomocy Rodzinie

 

 

Anna Słodczyk tel. 261 62 54 07

 

Operator - Kazimierz Wybraniec

 

Biblioteka

tel. 261 62 60 27

Godziny otwarcia:

- Biblioteka na terenie 10 BLog, budynek nr 3 parter – poniedziałki, środy, piątki 9.00 – 11.30

- Biblioteka w Klubie 10 BLog – poniedziałki, środy, piątki 12.00 – 16.00; wtorki, czwartki 10.00 – 18.00

 

Koła zainteresowań i sekcje działające w Klubie 10 BLog:

 

 

 

Formacja Tańca Nowoczesnego „SCORPION”
1. Zajęcia stacjonarne w poniedziałki, środy i piątki.
2. Zimowe stacjonarne warsztaty taneczne w okresie ferii zimowych (styczeń).
3. Udział w Mistrzostwach Polski Street Dance Show w Nysie (marzec).
4. Eliminacje do Finałów Przeglądów Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Wojska Polskiego (marzec).
5. Udział w Pucharze Polski Urban Pop Fusion w Inowrocławiu (kwiecień).
6. Udział w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego – Manewry Artystyczne WP 2018 (czerwiec).
7. Letnie warsztaty taneczne w Augustowie (20-31.07.2018).
8. Udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Rawie Mazowieckiej (grudzień).

Koło plastyczne
1. Stacjonarne zajęcia kreatywno-plastyczne w czwartki.
2. Wystawa plastyczna „Mali Artyści – odsłona IV” (styczeń).
3. Udział w konkursie historyczno-plastycznym - Manewry Artystyczne WP 2018 (czerwiec).
4. Otwarte warsztaty i konkursy plastyczne z okazji Święta Brygady (czerwiec).
5. Letnie warsztaty kreatywno-plastyczne (lipiec).
6. Konkursy plastyczne podczas Zabawy Mikołajkowej (grudzień).

Sekcja nurkowa „TORTUGA”

1. Nurkowanie podlodowe w Kamieniołomie „Piast” (styczeń).
2. Zajęcia basenowe w środy od marca do końca 2018 roku.
3. Nurkowanie nocne – Kamionka Piast, Ovita (maj-październik).
4. Przegląd filmów nurkowych w klubie 10BLog (grudzień).
5. Nabór kursantów na stopień OWD na Pływalni „Wodna Nuta” (cały rok).

Koło Ornitologiczne „Ptasi Raj”

1. Zebrania Zarządu i członków koła raz w miesiącu od stycznia do października z wyjątkiem okresu wakacyjnego.
2. Pokaz ptaków ozdobnych na festynie organizowanym z okazji Święta Brygady (czerwiec).
3. Udział w Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny i wystawie ptaków (listopad).

Studio Piosenki
1. Zajęcia wokalne stacjonarne w poniedziałki i środy.
2. Udział w VIII Festiwali Kolęd i Pastorałek WP „Nadmorska kolęda” w Gdyni (styczeń)
3. Udział w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego – Manewry Artystyczne WP 2018 (czerwiec).
4. Występ wokalistów z okazji Święta Brygady (czerwiec).
5. Występ wokalistów z okazji Święta Patrona (listopad).
6. Udział w Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej w Hrubieszowie (listopad).

Zespół wokalno-instrumentalny „METRONOM”
1. Zajęcia wokalne stacjonarne we wtorki i czwartki.
2. Koncert kolędowo – noworoczny (styczeń).
3. Koncert z okazji dnia matki (maj).
4. Koncert z okazji Dnia Weterana w DPS Kombatant (wrzesień).
5. Udział w XXIII WFP Patriotycznej „Tobie Polsko” Olszanka 2018 (listopad).

Sekcja e-sportu „LANPARTY”
1. Spotkania i treningi stacjonarne we wtorki.
2. Walne zebrania sekcji (marzec i wrzesień).
3. Turniej – rozgrywki regionalne (kwiecień i październik).
4. Wyjazd na szkolenie integracyjne (czerwiec).
5. Turniej – rozgrywki krajowe (lipiec).

Sekcja strzelectwa sportowego
1. Organizowanie zajęć, szkoleń dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w szczególności dla klas mundurowych, związków strzeleckich, organizacji paramilitarnych.
2. Promocja i wspieranie działań przyczyniających się do popularyzowania sportów ekstremalnych takich jak: strzelectwo, spadochroniarstwo, paralotniarstwo, nurkowanie, sztuki walki, survival wojskowy.
3. Promocja 10 Brygady Logistycznej, miasta Opola oraz regionu opolskiego.

Sekcja tenisa ziemnego Klubu 10BLog

1. Spotkania stacjonarne połączone z wykładami na temat zasad gry, bezpieczeństwa, sprzętu oraz konsultacje indywidualne (od stycznia do marca).
2. Zajęcia w terenie na kortach tenisowych (od marca do października).
3. Turnieje tenisowe w kategoriach wiekowych (maj i wrzesień).
4. Rodzinne rozgrywki w tenisa ziemnego (czerwiec).
5. Organizacja ligi tenisowej (od maja do września).

Sekcja narciarska
1. Wyjazdy na narty do Zieleńca i do Czarnej Góry (styczeń, luty, marzec).
2. Wyjazd na narty Szaflary – Oravice (12-14.01.2018).
3. Comiesięczne szkolenia dotyczące sprzętu, zasad bezpieczeństwa na stokach itp. w Klubie 10BLog (od września do grudnia).

Koło PZW nr 8 „WIARUS”
1. Zawody wędkarskie, towarzyskie podlodowe (styczeń/luty).
2. Zawody wędkarskie – rozpoczęcie sezonu w dyscyplinach: spławikowa, gruntowa i karpiowa (15.04.2018).
3. Rodzinne zawody wędkarskie dla żołnierzy pracowników wojska i ich rodzin o  Puchar Dowódcy 10BLog  i Prezesa Koła PZW nr 8 „WIARUS”  w Opolu (czerwiec).
4. Organizacja Dnia Wędkarza na Łowisku Stawy Winów (czerwiec).
5. Zawody wędkarskie spinningowe na Łowisku „Stawy Winów” (październik).

Koło Garnizonowe PZW „ZAODRZE”
1. Otwarcie sezonu i Memoriał im. Lecha Banaszkiewicza (kwiecień).
2. Mistrzostwa Koła spinningowe na rzece Nysa w Malerzowicach (kwiecień).
3. Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka na rzece Odra sektor 02 (czerwiec).
4. Zawody o Puchar Prezesa metodą dowolną z łodzi w Turawie (wrzesień).
5. Zakończenie sezonu i Memoriał Mieczysława Dziubczyńskiego na rzece Odra sekt-4 (wrzesień).

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych