BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Nauka patriotyzmu
25.10.2018
25.10.2018 r. Współczesne postrzeganie patriotyzmu, to temat przewodni obrad VII Dziecięcej Rady Miejskiej w Kluczborku, w której udział wzięli także żołnierze 10 Brygady Logistycznej z Opola.

Dziecięca Rada Miejska to wspólna inicjatywa władz gminy i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku. W spotkaniach biorą udział delegacje nauczycieli i uczniów ze wszystkich szkół miasta i gminy Kluczbork, przedstawiciele Rady Miejskiej oraz goście specjalni, którzy tematycznie wpisują się w porządek obrad.

W tym roku, roku 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Dziecięca Rada Miejska podjęła temat „Patriotyzm wczoraj i dziś – przejawy, pojmowanie i wartości, przez które się przejawia”. Do udziału w spotkaniu zaproszono żołnierzy 10 Brygady Logistycznej z batalionu dowodzenia i zabezpieczenia, którzy opowiedzieli o etosie służby wojskowej oraz zadaniach realizowanych przez logistyków w kraju i na misjach wojskowych. Starszy chorąży sztabowy Stanisław Gaweł podzielił się własnymi doświadczeniami z udziału w misjach poza granicami kraju, a starszy szeregowy Damian Grudniok i starszy szeregowy Piotr Bochniak z codziennej służby w jednostce wojskowej. Żołnierze pokazali także uzbrojenie, wyposażenie indywidualne oraz najnowsze racje żywnościowe. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się ciepłe posiłki z gotowych zestawów obiadowych przygotowane na miejscu przez logistyków. Starszy chorąży sztabowy Stanisław Gaweł przedstawił również zebranym podstawowe informacje o historii i kulturze krajów Bliskiego Wschodu.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: Maciej Wiszniewski

 

kpt. Piotr Płuciennik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych