BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Ćwierćmaraton Komandosa w Afganistanie
10.02.2018
W dniu 10.02.2018 r. o godz. 05.30 w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie odbył się „Ćwierćmaraton Komandosa”, którego polska, czwarta już edycja miała miejsce 20.01.2018 r. w m. Czarne.

Na starcie biegu stanęło 27 zawodników (w tym dwóch amerykańskich żołnierzy i jeden pracownik cywilny), którzy zmierzyli się z dziesięciokilometrową trasą. Uczestnicy biegu ubrani byli w kompletne umundurowanie oraz dodatkowo musieli posiadać minimum 10 kg obciążenia.
 
Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, a na mecie Dowódca PKW płk Grzegorz Potrzuski wręczył wszystkim zawodnikom okolicznościowe medale i dyplomy, które zapewnili: miasto Czarne oraz Wojskowy Klub Biegacza „Meta” w Lublińcu.
 
Głównym organizatorem afgańskiej edycji „Ćwierćmaratonu Komandosa” była porucznik Magdalena Wawrzyniak z 10 Brygady Logistycznej w Opolu. Zorganizowanie afgańskiej edycji biegu było możliwe dzięki pomocy organizatora ww. biegu w Polsce.
 
„Ćwierćmaraton Komandosa” jest pierwszym z czterech etapów Szlema Komandosa, w skład którego wchodzą: Ćwierćmaraton Komandosa, Półmaraton Komandosa, Maraton Komandosa i Setka Komandosa.
 
24.02.2018 r. planowana jest afgańska edycja Półmaratonu Komandosa.
 
Tekst: por. Zbigniew Kuźniar
Zdjęcia: por. Zbigniew Kuźniar, st. szer. Szymon Kościelak

por. dr Zbigniew Kuźniar


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych