BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Pożegnanie dowódcy batalionu
12.02.2018
09.02.2018 r. W Sali Tradycji 10 Brygady Logistycznej odbyło się uroczyste pożegnanie dowódcy batalionu dowodzenia i zabezpieczenia podpułkownika Piotra Matykiewicza, który będzie kontynuował służbę w Wojskowym Ośrodku Farmacji i Techniki Medycznej.

W imieniu zebranych w Sali Tradycji żołnierzy i pracowników wojska dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz podziękował podpułkownikowi Piotrowi Matykiewiczowi za lata wzorowej służby w Opolu. Dowódca brygady podkreślił, że podpułkownik Matykiewicz jest wzorem oficera i dowódcy, pełnym energii i własnej inicjatywy, na którym mógł zawsze polegać.

Podczas uroczystości, w imieniu opolskiego środowiska kombatantów, podpułkownika Piotra Matykiewicza pożegnała Honorowy Prezes Zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK major Wanda Nowak, wręczając Odznaczenie Pamiątkowe za wieloletnią współpracę i zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Podpułkownik Piotr Matykiewicz podziękował zebranym za wieloletnią współpracę i podkreślił - „Z perspektywy blisko 11 lat wspólnej służby jestem dumny, że miałem zaszczyt poznać tak znakomitych ludzi, dowodzić niezwykle zaangażowanymi w służbę żołnierzami i być dowodzonym przez doświadczonych i mądrych dowódców”.
Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz składaniem osobistych podziękowań  i gratulacji.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: Jerzy Smajdor

kpt. Piotr Płuciennik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych