BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Wizyta uczniów w 11 Batalionie Remontowym
08.02.2018
Wojskowi specjaliści i inżynierowie, zajmujący się naprawami oraz obsługą uzbrojenia i sprzętu wojskowego z Żagania, gościli w jednostce wojskowej uczniów szkoły średniej z Zielonej Góry.

W dniu 8 lutego 2018 r. 11 Batalion Remontowy z Żagania przyjął w grupę uczniów z Zespołu Szkół Technicznych z Zielonej Góry. Uczniowie klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej zapoznali się z porządkiem dnia jednostki wojskowej i zobaczyli jak w praktyce wygląda wykonywanie zadań służbowych osób funkcyjnych na stanowiskach pracy. Klasa mundurowa, realizująca w szkole program kształtowania postaw patriotycznych, zapoznała się z historią i zadaniami batalionu. Młodzi ludzie zwiedzili niedawno wyremontowany warsztat sprzętu łączności, stację diagnostyczną oraz halę remontową. Inżynierowie z sekcji kontroli technicznej batalionu przybliżyli uczniom budowę niektórych pojazdów wojskowych i prac na nich wykonywanych. Jak zwykle największe wrażenie wzbudził sprzęt ciężki na gąsienicach.
 
Dowódca jednostki wojskowej z Żagania podpułkownik Ireneusz Maślanka zwrócił uwagę, że „W obecnej sytuacji zachodzi potrzeba kształtowania postaw proobronnych młodych ludzi. Należy wspierać ich edukację i inicjować wśród nich działania na rzecz bezpieczeństwa. Nasza jednostka wojskowa wychodzi naprzeciw tym staraniom i zachęca młodych ludzi do pogłębiania wiedzy na temat służby wojskowej i zadań jakie wykonują żołnierze w batalionie. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości, ci młodzi fascynaci wojskowości zasilą szeregi żołnierzy zawodowych. Nie możemy zapomnieć, że istotnym warunkiem tworzenia skutecznego systemu obronnego państwa jest między innymi posiadanie nowoczesnego wojska oraz posiadanie przez armię szerokiego zaplecza społecznego”.

Tekst: por. Marek Cieplicki
Zdjęcia: por. Marek Cieplicki

 

por. Marek Cieplicki


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych