BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Od rycerza do żołnierza
19.10.2017
19.10.2017 r. W Publicznym Przedszkolu w Prądach odbyło się spotkanie dzieci z żołnierzami batalionu dowodzenia i zabezpieczenia 10 Brygady Logistycznej.

Podczas kilkugodzinnego spotkania z żołnierzami 10 Brygady Logistycznej dzieci z przedszkola w Prądach poznały historię Oręża Polskiego w pigułce. Zajęcia o służbie wojskowej poprowadził starszy chorąży sztabowy Stanisław Gaweł. W trakcie spotkania pod tytułem „Od rycerza do żołnierza” chorąży pokazał jak na przestrzeni lat zmieniało się uzbrojenie i sprzęt wojskowy. Dzieci dowiedziały się również czym zajmują się logistycy z Opola oraz w jakich misjach poza granicami kraju brali udział.

W drugiej części spotkania szeregowa Paula Maksymiuk przeprowadziła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z zaangażowaniem ćwiczyły masaż serca i układały rannego w pozycji bezpiecznej. Nauczyły się w jaki sposób pomóc osobie po utracie przytomności, jak prawidłowo wezwać pomoc medyczną oraz do czego służą elementy wyposażenia apteczki pierwszej pomocy. Ciekawostką dla dzieci był pokaz sprzętu medycznego, który używają żołnierze na misjach poza granicami kraju.

Tekst: por. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: Justyna Misiek

 

por. Piotr Płuciennik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych