BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Odszedł na wieczną wartę
07.09.2017
Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci naszego żołnierza st. chor. szt. Dariusza Pabicha, który opuścił nasze szeregi po długotrwałej walce z ciężką chorobą.

St. chor. szt. Dariusz Pabich służbę wojskową rozpoczął w 1993 roku jako kadet Szkoły Chorążych.  W 1995 roku objął stanowisko dowódcy plutonu remontu pojazdów kołowych w 11 Brygadzie Zmechanizowanej 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żarach. Od 2001 roku pełnił służbę w 4 Pułku Przeciwlotniczym 11DKPanc w Czerwieńsku, jako starszy technik w kompanii zaopatrzenia, a później jako technik pododdziału. Od 2008 roku pełnił służbę w 11 Batalionie Remontowym jako szef służby, a od 2014 roku jako dowódca plutonu w kompanii remontowej.

Darek dał się poznać jako bardzo sumienny i pracowity żołnierz, który w służbie osiągał bardzo dobre oceny. Koledzy pamiętają go jako spokojnego, uśmiechniętego i pomocnego kolegę. Dał się lubić i był wzorem dla innych podoficerów i szeregowych. Kochał sport, każdą wolną chwilę poświęcał na treningi biegowe oraz starty w zawodach sportowych. Łączymy się w smutku i bólu z rodziną naszego kolegi.

Informujemy wszystkich, którzy chcieliby odprowadzić naszego kolegę na miejsce wiecznego spoczynku, że uroczystość pogrzebowa z udziałem wojskowej asysty honorowej, odbędzie się w dniu 9 września 2017 roku o godzinie 13.00 na cmentarzu komunalnym w Rywaniu (woj. zachodnio-pomorskie).


por. Piotr Płuciennik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych