BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Zapraszamy na Wystawę Sił Zbrojnych
04.09.2017
04.09.2017 r. „Innowacyjność – Doświadczenie – Profesjonalizm” to tegoroczne hasło stoiska promocyjnego 10 Brygady Logistycznej, które będzie można odwiedzić na Wystawie Sił Zbrojnych w Kielcach.

Na stoisku promocyjnym 10 Brygady Logistycznej wystawiono najnowsze urządzenia do remontu sprzętu wojskowego i uzbrojenia, innowacyjne rozwiązania w zakresie łączności oraz projekty racjonalizatorskie. Oprócz wyposażenia 55 Batalionu Remontowego i 11 Batalionu Remontowego prezentowane będą również pamiątki z misji poza granicami kraju oraz sprzęt historyczny. 

Wśród prezentowanego sprzętu wojskowego uwagę zwracają, jedyny w Siłach Zbrojnych, kontenerowy warsztat sprzętu optycznego oraz zmodernizowany ruchomy warsztat elektromechaniczny RWEM. Poza tym goście stoiska zobaczą m.in. polowy warsztat uzbrojenia, nowoczesne stanowisko diagnostyki pojazdów kołowych, urządzenie do prób ciśnieniowych butli, przyrządy do sprawdzania szczelności masek czy inspekcji lufy broni strzeleckiej.

Osoby zainteresowane funkcjonowaniem Polskich Kontyngentów Wojskowych również znajdą coś dla siebie. W gablotach i witrynach umieszczono przedmioty codziennego użytku oraz elementy charakterystyczne dla kultury Bliskiego Wschodu. Po raz kolejny na stoisku opolskiej brygady prezentowany jest wojskowy sprzęt z okresu II Rzeczypospolitej, udostępniony przez Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza. Przedstawiciele stowarzyszenia w historycznych mundurach prezentują uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy, a w tym odrestaurowane biedki telefoniczne czy też zabytkowe aparaty i łącznice.

Każda obecność 10 Brygady Logistycznej na kieleckich targach jest okazją do zaprezentowania zwiedzającym z całego świata walorów Opolszczyzny. Na stoisku przygotowano plansze z mapą województwa opolskiego oraz zdjęcia ciekawszych turystycznie miejsc. W promocję Opolszczyzny włączyły się Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Opola zaopatrując stoisko w materiały informacyjne.

Nad bezpieczeństwem wystawców i zwiedzających czuwa personel medyczny z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Brygady Logistycznej.

Tekst: por. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: mł. chor. Marek Mazur, Jerzy Smajdor

por. Piotr Płuciennik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych