BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Sukcesy w biegach ekstremalnych
26.08.2017
26.08.2017 r. Gdynia, Oleśnica. Biegi ekstremalne przyciągają coraz więcej uczestników, w tym również z 10 Brygady Logistycznej. Weteranem takich biegów jest porucznik Magdalena Wawrzyniak, która większość z nich kończy na podium.

Wakacje to dla większości żołnierzy czas na wypoczynek i regenerację sił. Wyjątkiem są uczestnicy biegów ekstremalnych, dla których jest to okres wytężonego wysiłku. W wielu takich wydarzeniach sportowych biorą udział żołnierze z 10 Brygady Logistycznej.

W dniu 19 sierpnia w siódmej edycji Pogromu Wichra rozegranym w Oleśnicy wzięli udział porucznik Magdalena Wawrzyniak, plutonowy Łukasz Albert i szeregowy Jakub Hess. Bieg organizowany był pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej. Najlepiej wśród zawodników z Opola zaprezentowała się porucznik Magdalena Wawrzyniak, która ośmiokilometrową trasę biegu ukończyła z czasem 02:14:45, zajmując 2 miejsce w kategorii kobiet i 3 miejsce w kategorii służb mundurowych.

Tydzień później, t.j. 26 sierpnia porucznik Wawrzyniak zameldowała się w Gdyni na starcie Biegu Morskiego Komandosa im. Gen. Broni Włodzimierza Potasińskiego. Wraz z blisko 1000 uczestników zmierzyła się z 21 kilometrową trasą przez piaski, błota, kanały oraz dwa katorżnicze tory przeszkód. Tutaj już nie dała szans rywalkom i zasłużenie zajęła pierwsze miejsce. 
 
Tekst: por. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: Krzysztof Borowiak, Tomasz Danielkiewicz i Krzysztof Chomicz

por. Piotr Płuciennik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych