BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Przygotowania do Wystawy Sił Zbrojnych Kielce 2017 rozpoczęte
25.08.2017
25.08.2017 r. Kielce. Żołnierze Zgrupowania Zadaniowego Sił Zbrojnych Kielce 2017 rozpoczęli przygotowania do Wystawy Sił Zbrojnych na jubileuszowym XXV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.

 
Pierwsza do Kielc przybyła grupa odpowiadająca za zakwaterowanie i wyżywienie uczestników Zgrupowania. Przygotowali oni bazę dla kilkuset żołnierzy i osób cywilnych biorących udział w Wystawie Sił Zbrojnych. Żołnierze z 1 i 10 Brygady Logistycznej, którzy odpowiadają za zabezpieczenie logistyczne tego przedsięwzięcia przywieźli ze sobą kilkadziesiąt kontenerów, w których zorganizowano pomieszczenia sztabu, zaplecze socjalne, rozstawiono kuchnie oraz kasyno polowe. Dowódca Zgrupowania jest ppłk Piotr Pankowski.

Oprócz logistycznego zabezpieczenia rozpoczęły się również prace na stoiskach wewnątrz hal wystawowych, gdzie prezentowany będzie sprzęt, wyposażenie oraz osiągnięcia jednostek i instytucji wojskowych. Nie zabraknie stanowisk promocyjnych szkolnictwa wojskowego oraz muzeów.

Tegoroczny MSPO jest wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii na Wystawę Sił Zbrojnych będzie bezpłatny wstęp. Każdy, kto w dniach 9-10 września 2017 roku przybędzie na teren Targów Kielce będzie mógł zobaczyć sprzęt i wyposażenie jakim posługują się polscy żołnierze.
 
Tekst: st.chor.szt. Sławomir Mrowiński
Zdjęcia: st.chor.szt. Sławomir Mrowiński

st. chor. szt. Sławomir Mrowiński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych