BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Życzenia Szefa IWsp SZ
11.08.2017
Z okazji Święta Wojska Polskiego szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych - gen. bryg. Dariusz Łukowski - składa życzenia żołnierzom oraz pracownikom wojska.

Szanowni Państwo,

 

    Obchodzone w dniu 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego to najważniejsze wśród żołnierskich świąt. Jest kontynuacją Święta Żołnierza obchodzonego oficjalnie od 1923 roku. To właśnie w rozkazie Ministra Spraw Wojskowych napisano: W rocznicę wiekopomnego rozgromienia nawały bolszewickiej pod Warszawą święci się pamięć poległych w walkach z wiekowym wrogiem o całość i niepodległość Polski. Do kalendarza wojskowego pamiętna data rozpoczęcia forsowania Wieprza pod Kockiem przez oddziały 21 Dywizji Górskiej powróciła na mocy ustawy z 1992 roku.
    W tym wyjątkowym dniu składam serdeczne podziękowania wszystkim żołnierzom i pracownikom jednostek i instytucji wojskowych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. To Wasza trudna, odpowiedzialna, wymagająca kompetencji i zaangażowania służba oraz praca jest jednym z filarów współczesnej armii. Działanie logistyki nie jest spektakularne, ale istotne. Żeby przekonać się jak bardzo wystarczy sięgnąć do historii oręża. To właśnie na kartach wojskowych kronik zapisano wielkie zwycięstwa utożsamiane ze sprawną i szybką aprowizacją oraz funkcjonowaniem służb zabezpieczających.
    To dzięki Waszemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi trudne i wymagające przedsięwzięcia realizowane są wzorowo. Moja wysoka ocena Państwa wysiłku i pracy wynika z wieloletniego doświadczenia i znajomości problemów z jakimi spotykacie się na co dzień.
    W dniu Święta Wojska Polskiego życzę żołnierzom i pracownikom Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych wszelkiej pomyślności, hartu ducha, zadowolenia i satysfakcji z realizowanych zadań oraz zdrowia i szczęścia Wam i Waszym Rodzinom.


 

Bydgoszcz, dnia 15 sierpnia 2017 r.

  
 

 

szef Inspektoratu Wsparcia SZ - gen.bryg. Dariusz Łukowski
IWsp SZ


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych