BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Bieg Marzeń
16.07.2017
Po 13 dniach biegu i przebyciu ponad 750 kilometrów szeregowy Przemysław Koziarski z 10 Brygady Logistycznej i Aleksandra Kasprzak dotarli na Hel. Wszystko po to, aby pomóc spełnić marzenia chorych dzieci – podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Ultramaraton Dobrych Serc rozpoczął się 4 lipca w Zakopanem. Szeregowy Przemysław Koziarski i Aleksandra Kasprzak codziennie pokonywali dystans dłuższy niż maraton, mijając takie miasta jak: Kraków, Łódź, Toruń, Malbork, Gdańsk i wiele mniejszych miejscowości. W każdej spotkali się z gorącym przyjęciem mieszkańców, którzy kibicowali i trzymali kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. Na trasie biegu śmiałkowie rozmawiali z ludźmi, wyjaśniali dlaczego biegną i kwestowali na rzecz chorych dzieci.

Gorące przyjęcie zgotowali biegaczom na mecie mieszkańcy Helu, przedstawiciele lokalnych władz i Fundacji Mam Marzenie, turyści, sympatycy biegów długodystansowych, a także rodziny i przyjaciele. W imieniu dowódcy 10 Brygady Logistycznej pułkownika Szymona Lepiarza gratulacje i pamiątkowe grawertony dla biegaczy wręczył pomocnik dowódcy ds. Podoficerów starszy chorąży sztabowy Wiktor Jachimek. Na mecie na Przemka oczekiwali również koledzy z plutonu, którzy specjalnie dla niego przyjechali z Opola.

Szeregowy Przemysław Koziarski od ponad sześciu lat jest żołnierzem 1 batalionu logistycznego 10 Brygady Logistycznej. Obowiązki służbowe i rodzinne dzieli ze  swoją wielką pasją jaką jest bieganie. Ma za sobą starty w maratonach i dwóch maratonach komandosa, ukończył też ultramaraton „3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc”.
Ultramaraton Dobrych Serc dedykował ciężko choremu Natanowi, którego marzeniem jest obejrzenie na żywo meczu swojej ulubionej drużyny FC Barcelona.

Tekst: por. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: Arkadiusz Pawelski

por. Piotr Płuciennik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych