BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Uroczystości w Kędzierzynie - Koźlu
12.07.2017
12.07.2017 r. Żołnierze 91 Batalionu Logistycznego 10 Brygady Logistycznej uczestniczyli w Kędzierzynie Koźlu w obchodach upamiętniających 74. rocznicę ludobójstwa Polaków w Małopolsce Wschodniej.

Uroczystość rozpoczęto od mszy świętej w kościele p.w. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu w intencji pomordowanych Polaków w Małopolsce Wschodniej przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię. Po mszy świętej wyruszył „Marsz Pamięci” pod tablicę upamiętniającą ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich Drugiej Rzeczypospolitej. Na czele marszu szła Kompania Honorowa wystawiona przez 91 Batalion Logistyczny z Komprachcic. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i służb mundurowych, a wśród nich wojewoda opolski Adrian Czubak.

Podczas uroczystości odśpiewano Hymn Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście odczytano Apel Pamięci oraz dla uhonorowania pamięci pomordowanych Polaków na Kresach Południowo-Wschodnich II RP, żołnierze kompanii honorowej oddali salwę honorową.

Zakończeniem uroczystości było złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą ofiarom ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. Kwiaty, w imieniu dowódcy 10 Brygady Logistycznej złożył dowódca 91 Batalionu Logistycznego podpułkownik Arkadiusz Serówka.

Prezes Stowarzyszenia Kresowian w Kędzierzynie-Koźlu Pan Witold Listowski
z wdzięczności za wieloletnią współpracę z 91 Batalionem Logistycznym złożył na ręce dowódcy podpułkownika Arkadiusza Serówki podziękowania dla wszystkich żołnierzy batalionu wraz z życzeniami dalszych sukcesów.

Tekst: mł. chor. Dariusz Rogowicz
Zdjęcia: mł. chor. Dariusz Rogowicz

 

mł. chor. Dariusz Rogowicz


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych