BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Zimowe szkolenie 1 batalionu logistycznego
15.02.2017
W lutym żołnierze 1 batalionu logistycznego 10 Brygady Logistycznej wykonali kilka zadań szkoleniowych, w tym strzelanie w Farskiej Koloni oraz zajęcia dobowe na poligonie Winów.

 
W dniu 15 lutego 2017 roku pododdziały batalionu szkoliły się na terenie poligonu Winów, gdzie doskonalono dobrze znane żołnierzom czynności: zajmowanie i opuszczanie rejonu rozmieszczenia pododdziału logistycznego, udzielanie pierwszej pomocy oraz postępowanie w stanach zagrożenia życia.
Zajęcia prowadzili dowódcy pododdziałów, natomiast te specjalistyczne, jak np. szkolenie medyczne, prowadzone były przez instruktor chorąży Katarzynę Ganske z Grupy Zabezpieczenia Medycznego.

Interesującym zagadnieniem szkoleniowym był marsz wyznaczonymi punktami topograficznymi po terenie poligonu, gdzie celem była „Babia Góra”, oznaczona na mapie jako wzniesienie o wysokości ok. 180 m n.p.m.
Zajęcia zakończyły się w późnym wieczorem po nauce jazdy w warunkach nocnych z wykorzystaniem noktowizji. Każdy z kierowców kompanii przećwiczył jazdę w ograniczonej widoczności po drogach poligonu korzystając z przydzielonych gogli noktowizyjnych.

Zajęcia ogniowe odbyły się kilka dni wcześniej tj. 10 lutego i miały na celu wyłonienie najlepszego strzelca z broni etatowej kbs 5,56 mm Beryl – został nim starszy szeregowy Michał Zięterski.

Tekst: st. chor. szt. Cezary Popko
Zdjęcia: st. chor. szt. Cezary Popko

 

st. chor. szt. Cezary Popko


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych