BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Aktualności
Samoobrona Kobiet - połowa kursu za nami
04.02.2017
04.02.2017 r. Opole. Kurs samoobrony kobiet jest już na półmetku, a do końca pozostały tylko cztery spotkania. Na ostatnich zajęciach w 10 Brygadzie Logistycznej panie poznawały techniki uwalniania się z uchwytów.

Zajęcia poprowadzili plutonowy Robert Majcher i starszy szeregowy Robert Bober. Po intensywnej rozgrzewce najpierw przypomniano, opanowane już podczas poprzednich zajęć, techniki. Następnie instruktorzy rozpoczęli nauczanie technik uwalniania się z uchwytu jedną ręką za odzież z przodu oraz techniki uwalniania się z uchwytu za ręce.  

***

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Kurs obejmuje osiem spotkań, organizowanych od listopada 2016 do czerwca 2017 roku. Każde zajęcia trwają dwie godziny i odbywają się w hali sportowej w koszarach 10 Brygady Logistycznej przy ul. Domańskiego 68. Odpowiedzialnym za organizację kursu jest szef WF i Sportu major Waldemar Kowalski. Kolejne spotkanie odbędzie się 4 marca.

Tekst: por. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: st. sierż. Adam Sapeta

 

por. Piotr Płuciennik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych