BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Oznaka rozpoznawcza


Minister Obrony Narodowej Decyzją Nr 80/MON z dnia 23 lutego 2007r. zatwierdził wzór oznaki rozpoznawczej 11. batalionu rozpoznawczego w Żaganiu.

Oznaka rozpoznawcza - w kształcie koła o średnicy 75mm, wykonana jest na materiale zamszowym w kolorze czarnym. W centralnej jej części znajduje się wóz zabezpieczenia technicznego WZT-3 w kolorze khaki , z uwidocznioną na jego pancerzu miniaturka znaku taktycznego 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Tło stanowią dwie skrzyżowane szable ułańskie w kolorze żółtym wkomponowanymi w nie napisami : górny 11 brem , dolny Żagań. Całość otoczona jest 3mm pomarańczowym okręgiem. Projekt ppłk Grzegorza Ciechanowskiego. Średnica 76 mm.PROPORCZYK NA BERET.

Minister Obrony Narodowej Decyzją Nr 80/MON z dnia 23 lutego 2007r. zatwierdził wzór graficzny proporczyka na beret 11. batalionu remontowego
w Żaganiu.
Proporczyk na beret - wykonany jest z metalu w kształcie równoległoboku z wycięciem do skrzyżowania przekątnych. Pokryty jest emalią w barwach batalionu: czarnym z pomarańczową żyłką przez środek. Wzorowany na oddziałach warsztatowych. Noszony jest na berecie pododdziałów remontowych jednostki. Wprowadzony na okoliczność Święta 11 Batalionu Remontowego w dniu 31 maja 1995 r. Wykonany w pracowni „ARTMEDAL” Ryszarda Welgryna w Częstochowie.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych