BIP
10 Opolska Brygada Logistyczna
Odznaka pamiątkowa


Minister Obrony Narodowej Decyzją Nr 80/MON z dnia 23 lutego 2007r. r. zatwierdził wzór odznaki pamiątkowej 11. batalionu remontowego w Żaganiu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

„Wprowadza się odznakę pamiątkową zwaną dalej „odznaką”
odznakę rozpoznawczą 11 batalionu remontowego 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana II Sobieskiego w Żaganiu”.

Podstawą odznaki pamiątkowej jest koło zębate oksydowane na srebro. Na kole, centralnym umieszczony jest proporczyk czarny, emaliowany z pomarańczową żyłką przez środek proporczyka barwy używane przez pododdziały warsztatowe 1 DPanc/. W podłużnej osi proporczyka znajduje się zminiaturyzowana odznaka pamiątkowa 11 DKPanc wprowadzona R-zem D-cy 11 Drezdeńskiej Dywizji Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego z dnia 29.12.1989 r. (bez koła zębatego, napisów i liczby „11”, tylko skrzydło husarskie)Miniaturka składa się z hełmu oksydowanego na srebro i skrzydła husarskiego w kolorze białym. Hełm umieszczony jest w kole emaliowanym na pomarańczowo ze srebrną obwódką. Nad skrzydłem umieszczono liczbę„11”- numer batalionu, zaś pod skrzydłem napis ”brem”- skrót nazwy jednostki. Autorem projektu jest mjr mgr Henryk Kolinka. Wymiary odznaki: 50 x 32 mm. Wykonana w pracowni „ARTMEDAL” Ryszarda Welgryna w Częstochowie. Wprowadzona na okoliczność Święta 11 Batalionu Remontowego w dniu 31 maja 1995 r.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych